Przejdź do treści

Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla małego fana Psiego Patrolu?

Masz w domu małego miłośnika popularnej ostatnio serii Psi Patrol, któremu zbliżają się urodziny? To świetny moment na przeniesienie ulubionego fikcyjnego świata swojego dziecka do rzeczywistości. Jak to zrobić?

Psi patrol – o czym jest i jak zrobić z bajki motyw przewodni?

Zacznij od zorientowania się, o czym jest ulubiona kreskówka Twoich dzieciaków. Psi Patrol to bajka o siedmiu szczeniakach, które są częścią ekipy ratunkowej swojego świata. Ich przygody skupiają się na pomaganiu zwierzakom w opałach i rozwiązywaniu różnych problemów. To bajka łącząca intrygującą fabułę z edukacyjnymi materiałami dla najmłodszych. Wartości, jakie niesie za sobą kreskówka to przede wszystkim przyjaźń i współpraca.

Jak jednak zrobić z Psiego Patrolu motyw przewodni? Przede wszystkim zwróć uwagę na dekoracje. Stwórz coś w rodzaju stref zabaw, które mogą eksplorować dzieciaki w trakcie imprezy. Możesz zakodować je kolorystycznie, większość postaci w bajce ma w końcu swoje charakterystyczne barwy.

Niech w jednej strefie znajdą się logiczne układanki, puzzle Psi Patrol, które pociechy mogą układać w drużynach albo drewniane klocki do indywidualnej zabawy. Inna może być poświęcona zasadom pierwszej pomocy. Koniecznie stwórz również strefę, w której będą wyświetlane odcinki serii. Może znajdować się blisko miejsca z jedzeniem. Dzieciaki z pewnością obejrzą swoje ulubione odcinki do obiadu.

Tematyczne menu

Zostając przy jedzeniu, świetnym sposobem na zwrócenie uwagi najmłodszych jest zabawa przy posiłku. Najmłodsi często lubią bawić się jedzeniem. Warto więc zorganizować im pyszny obiad, który tematycznie będzie pasował do imprezy. Spróbuj dowiedzieć się, czy postacie z kreskówki mają swoje ulubione potrawy, możesz zawsze spróbować stworzyć coś podobnego, co zachwyci twoich najmłodszych.

W ramach deseru postaraj się o udekorowane ciasteczka w stylu Psiego Patrolu i o tort z ulubionym bohaterem Twojej pociechy. Możesz również zaproponować im kolorowe, zdrowe koktajle, których nazwy będą odpowiadały reszcie postaci.

Nie zapomnij też o talerzykach i kubeczkach! W internecie z pewnością znajdziesz wielorazowe, jak i jednorazowe naczynia, które świetnie wpasują się w motyw przyjęcia. Koniecznie poszukaj takich z postaciami z Psiego Patrolu, albo przynajmniej w odpowiadających im barwach.

Przebieranki i upominki

Pamiętaj – zawsze można zrobić z tej imprezy przyjęcie przebierane! W ten sposób tylko bardziej zaangażujesz zaproszone dzieci w gry i zabawy. Niech każdy wybierze swoją ulubioną postać. Możesz zatrudnić osobę, która pomaluje twarze najmłodszym albo spróbować zrobić to samodzielnie. Świetne będą również plakietki z imionami i opisami bohaterów, które dzieciaki mogą stworzyć na początku przyjęcia. W ten sposób dodajemy do imprezy wartości edukacyjne.

Jeśli chcesz, żeby goście i solenizant pozytywnie zapamiętali imprezę zadbaj o małe upominki z Psiego Patrolu. Pozwól pozabierać do domu balony czy drobne zabawki. Możesz zainwestować też w zestawy kolorowanek i naklejek. Takie dodatki z pewnością uradują małych gości.

Przyjęcie w temacie Psiego Patrolu może być świetną zabawą dla dzieci, jak i dla Ciebie. Organizując taką imprezkę, koniecznie pomyśl o dekoracjach i o strefach zabawy. Nie zapomnij też o tematycznym menu i małych upominkach na wyjściu.

Artykuł sponsorowany