Przejdź do treści

Rogale świętomarcińskie w firmie – przygotuj się na nie już dziś!

  • Przepisy

Rogale świętomarcińskie to tradycyjny wypiek, związany silnie ze Świętem świętego Marcina, przypadającym na dzień 11 listopada (będącym jednocześnie Świętem Niepodległości). Z tej okazji rogale wypiekane są przede wszystkim w Poznaniu, jednak zwyczaj ten kultywowany jest tak naprawdę w całym kraju. Podobnie, jak w Tłusty Czwartek, wiele firm decyduje się więc na zamawianie dla swoich pracowników tych okazjonalnych przysmaków.

Tradycyjne święto polskiej kultury kulinarnej – świętujcie także w firmie!

Rogale świętomarcińskie to wyjątkowy przysmak. Tradycyjnie nadziewa się je masą z białego maku, a wierzch dekoruje lukrem. Chociaż obecnie zwyczaj ich przygotowywania wiąże się ze świętem katolickim, rodowód tego przysmaku sięga aż czasów pogańskich. Wówczas to, podobne, słodkie ciastka były prawdopodobnie przygotowywane w formie ofiary bogom (kształt ciast miał nawiązywać do wyglądu rogów wołowych). Zwyczaj ten przejęty został przez katolicyzm wchodzący na polskie ziemie. Rogale miały tym razem symbolizować podkowę zgubioną przez konia świętego Marcina.

Święto św. Marcina to nie tylko okazja do degustacji tradycyjnych rogali, ale także doskonały sposób na zintegrowanie zespołu w Twojej firmie. Z tego względu całkiem dobrym pomysłem może okazać się zamówienie wcześniej odpowiedniej liczby ciastek dla wszystkich pracowników. 

Planowanie zakupów blisko daty samego święta jest ryzykowne – większość cukierni i piekarni jest wówczas oblegana. Z tego względu polecamy wcześniejsze zamówienie rogalików świętomarcińskich w cukierni internetowej!

Rogale świętomarcińskie na zamówienie – nie tylko dla dużych firm

Zakup rogalików świętomarcińskich na zamówienie z dostawą na wskazany adres to opcja dostępna, między innymi dla firm, niezależnie od ich wielkości. Piekarnie oferują w tym przypadku pełen zakres usług – od wypieku aż po dostawę gotowych rogalików.

Niezależnie od wielkości zamówienia, każdy rogalik jest wypiekany z zaangażowaniem i dbałością o najdrobniejszy szczegół. Bez względu na to, ile sztuk zamówisz, możesz mieć pewność, że każda z nich będzie smakować tak samo dobrze. Oczywiście, zawsze warto zamówić kilka sztuk na zapas – możliwe, że wielu osobom tak zasmakują rogaliki, że zechcą zjeść ich więcej.

Jak wybrać najlepszą ofertę rogalów świętomarcińskich z wysyłką?

Wybór cukierni internetowej, która dostarczy rogale świętomarcińskie do firmy, nie musi być trudny. Coraz więcej tego rodzaju podmiotów intensywnie reklamuje się w sieci. Takim miejscem jest np. e-torty.pl, które co roku oferuje rogale świętomarcińskie z dostawą do domu i firm. 

Korzystając z Internetu można w szybki sposób porównać oferty, przeczytać opinie innych klientów i dokonać zamówienia bez wychodzenia z biura. Warto zwrócić uwagę na dostępność rogali świętomarcińskich z wysyłką, co gwarantuje, że smaczne przekąski dotrą do firmy na czas.

Jak przygotować się do święta św. Marcina w firmie?

Oprócz zamówienia tradycyjnych rogalików świętomarcińskich warto pomyśleć o stworzeniu odpowiedniej atmosfery do wspólnego świętowania. Można zorganizować małą imprezę, podczas której pracownicy będą mieli okazję spróbować ręcznie robionych wypieków

Jeśli nie chcesz organizować w firmie aż tak dużego wydarzenia, zaplanuj dłuższą przerwę kawową czy obiadową – w tym czasie możecie wspólnie zjeść rogaliki i spędzić miło czas.

Pamiętaj też, że cukiernie internetowe oferują szereg innego rodzaju wypieków na zamówienie i z dostawą. Mogą to być, na przykład, torty okolicznościowe, ciastka i wiele innych!

Materiał zewnętrzny